en lv ru
Biznesa konference “Spotlight Latvia”
26.oktobrī Čikāgā, ASV norisinājās biznesa konference “Spotlight Latvia”. Tās mērķis bija iepazīstināt ASV biznesa pārstāvjus ar Latvijas uzņēmēju izstrādātajiem produktiem un pakalpojumiem, veicinot sadarbību starp ASV un Latvijas kompānijām. Pārstāvēto dalībnieku skaita ziņā, šī bija lielākā šāda veida konference abu valstu divpusējo attiecību vēsturē. “Meditec” tajā pārstāvēja valdes locekle Kristīne Rauda un ražošanas attīstības vadītājs Sergejs Skusovs. Viņi aktīvi izmantoja iespēju prezentēt uzņēmumu, piedalīties savstarpējā tīklošanā starp konferences dalībniekiem un iegūt kontaktus ar iespējamiem sadarbības partneriem, ar kuriem šobrīd notiek aktīva komunikācija. Atrodoties ASV, mūsu pārstāvji apmeklēja veselības aprūpes iestādes, lai gūtu ieskatu to darbā un ņemtu vērā atšķirības starp to darbu Latvijā un aiz okeāna. Konferences apmeklējums tika finansēts pamatojoties uz 2016.gada 25.aprīlī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2016/123 starp “Meditec” un “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru” par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Dalība “EXPO Astana 2017” IKT nedēļā
Starptautiskās izstādes “EXPO Astana 2017” noslēdzošajā nedēļā, kas tika veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomai, “Meditec” Kazahstānā pārstāvēja valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Sils un vecākais sistēmu arhitekts Sergejs Skusovs. Savas vizītes laikā M.Sils un S. Skusovs tikās ar potenciālajiem sadarbības partneriem slimnīcās un divās poliklīnikās. Sarunu laikā pierādot savu kompetenci un zināšanas, mūsu pārstāvji atrada kopēju valodu ar Kazahstānas kolēģiem. Tika izteikta savstarpējas sadarbības veidošanas iespēja, kas nākotnē nodrošinātu “Meditec” radīto medicīnas nozares informācijas sistēmu eksportu uz Kazahstānu. Paralēli tika parakstīts sadarbības memorands starp Latviju, Kazahstānu un Zviedriju. Tas paredz IKT nozares attīstības veicināšanu starp šīm trim valstīm. Biznesa tikšanos un oficiālo pieņemšanu starplaikos, dalībniekiem bija iespēja apskatīt arī citu valstu paviljonus. Visiespaidīgākie paviljoni, kuri atbilda starptautiskās izstādes sauklim “Nākotnes enerģija”, “Meditec” pārstāvju prāt bija ASV un Vācijai, kuri bija izveidoti tehnoloģiski augstā līmenī, kā arī Japānai, kuras paviljonā valdīja virtuālās realitātes tēma. Brauciens tika finansēts pamatojoties uz 2016.gada 25.aprīlī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2016/123 starp “Meditec” un “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru” par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Piedalās pasaules izstādē „EXPO 2017” Astanā
No 10. jūnija līdz 10.septembrim Kazahstānas galvaspilsētā Astanā norisinās pasaules izstāde „EXPO 2017”. Tās vajadzībām izstrādāta interneta vietne www.expolatvia.lv, kurā papildus informācijai par izstādi un Latvijas uzņēmēju dalību tajā, publicētas uzņēmumu video vizītkartes. Katra izstādes nedēļa atvēlēta konkrētai tēmai, informāciju tehnoloģijām pievēršoties no 4. līdz 10.septembrim. Nodrošinot savu virtuālo klātbūtni visa „EXPO 2017” laikā, mājaslapā skatāma arī „Meditec” vizītkarte. Tajā mūs vecākais arhitekts Sergejs Skusovs sniedz pārskatu par visiem „Meditec” produktiem: „Ārsta Biroju”, „eVeselībasPunktu”, „Emy” un „Emy Tab”. Uz Latvijas paviljonu tiek aicināti dažādu nozaru pārstāvji, ar kuriem tiek veidoti jauni biznesa kontakti, stāstīts par Latvijas IT profesionāļu paveikto un piedāvātajām sadarbības iespējām. Papildus tam tiek izrādīta Latvijas „EXPO” paviljona interneta vietne un video vizītkartes. Astanā Latvijas paviljonu ar nepieciešamo IT atbalstu nodrošina Latvijas IT klasteris sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un „Squalio”.
Meditec sveic Līgo svētkos
Meditec sveic savus klientus un draugus Līgo svētkos! Sekojot senām tradīcijām vai pašu izkoptām - šie svētki nav iedomājami bez Jāņu bērniem. Sūtām kolēģu bērnu zīmētos sveicienus un lepojamies ar mūsu jaunāko lolojumu - lietotni un portālu www.eveselibaspunkts.lv, kas noderīga kā svētkos, tā ikdienā! Lustīgu līgošanu!
Meditec apbalvo „Meklējam labu ģimenes ārstu” laureātus
Jau piekto gadu izdevniecība ”Dienas žurnāli” un žurnāls ”Veselība” organizē akciju, kuras mērķis ir apzināt un godināt ģimenes ārstus, kuru profesionālo darbu, izcilo un pašaizliedzīgo attieksmi augstu novērtē gan pacienti, gan kolēģi. Tā pat kā citus gadus, arī šogad ikvienam pacientam bija iespēja pateikt paldies savam ģimenes ārstam, piesakot viņu akcijai „Meklējam labu ģimenes ārstu”. Tā ieguvusi popularitāti sabiedrībā un ļauj izteikt savu atzinību ne tikai ārstiem, bet arī medmāsām. Veicot izlozi, Meditec trim ģimenes ārstiem dāvināja bezmaksas „Ārsta Biroja” licenci vienam gadam. 18.maijā norisinājās akcijas noslēguma ceremonija, kurā Meditec pārstāvēja Mārtiņš Sils. Uzstājoties ar uzrunu, M. Sils uzsvēra, cik būtiski ir redzēt to, ka ārsti dara savu darbu no sirds un pacienti to novērtē. „Tā ir liela motivācija arī Meditec komandai turpināt attīstīties un izstrādāt arvien jaunus informācijas tehnoloģiju risinājumus gan pacientiem, gan medicīnas jomā strādājošajiem,” atzīst M. Sils. Izlozes rezultātā „Ārsta Birojs” bezmaksas licences vienam gadam saņēma ģimenes ārsti Gundars Kuklis, Gunta Ezergaile un Astrīda Eglīte. Apsveicam!
Veicinot sadarbības iespējas, apmeklē biznesa forumu Ventspilī
Sadarbojoties Latvijas lielākajai uzņēmēju biedrībai- Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai, Ventspils pašvaldībai, finanšu institūcijai Altum un Biznesa efektivitātes asociācijai, šodien un rīt (2.-3.jūnijā) norisinās biznesa forums ”Uzņēmēju Dienas Kurzemē 2017”. Ar vairāk nekā 130 uzņēmumu, tirgotāju un iestāžu dalību, pasākuma centrālais notikums ir izstāde, kura interesentiem piedāvā iepazīties ar uzņēmumu darbību un produktiem. Paralēli tai notiek ”Biznesa iespēju forums” par uzņēmējiem aktuālām tēmām- nodokļu politiku, investīciju piesaisti, eksportspējas jautājumiem, efektivitātes stiprināšanu. Ar pieredzes stāstiem dalās pārstāvji no tādām kompānijām kā Lattelecom, Brabantia, UPB Holdings u.c. Meditec pārstāvji, piedaloties biznesa forumā, turpina attīstīt jau esošās iestrādnes sadarbības veidošanā ar Ventspils pilsētu. Par galveno mērķi uzstādot veiksmīgu e-veselības sistēmu ieviešanu un uzturēšanu Ventspils reģionā, nākotnē plānots piedāvāt paplašinātu sadarbību pašvaldībai, Ventspils Augsto tehnoloģiju parkam un Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai. Kā foruma laikā novēroja Meditec’ieši Mārtiņš Sils, Normunds Skreija un Kārlis Sils, Ventspilī ar programmēšanu un koda pārskatīšanu nodarbojas pat slavenās govis. :)
Biznesa forums „Microstrategy World 2017”
No 17. Līdz 24. aprīlim Meditec pārstāvji Mārtiņš Sils un Mārtiņš Spuris devās biznesa braucienā uz Vašingtonu, ASV, lai piedalītos biznesa forumā „Microstrategy World 2017”.

Brauciena mērķis bija iepazīties ar IT nozares jaunumiem un dibināt jaunus kontaktus, lai attīstītu potenciālo sadarbību ar ASV IT nozares speciālistiem.

Brauciens tika finansēts, pamatojoties uz 2016. gada 25. aprīlī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2016/123 starp Meditec un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Priecīgas Lieldienas!
Visa Meditec kolektīva vārdā novēlam priecīgas Lieldienas!
Tirdzniecības misija uz Spāniju
No š.g. 25.marta līdz 1.aprīlim Meditec pārstāvji Mārtiņš Sils un Māris Zvirgzdiņš devās tirdzniecības misijā uz Spāniju, kur tikās ar dažādiem uzņēmumiem, kas strādā vai sniedz pakalpojumus veselības aprūpes nozarē.

Misijas laikā Meditec dalījās pieredzē un papildināja esošās zināšanas par dažādiem jautājumiem saistībā ar mākoņu risinājumu nodrošināšanu klīnikām, specializētu portālu, komunikācijas platformu un IS izveidi medicīnas aprūpes profesionāļiem un iespējām uzrunāt savus potenciālos klientus, izmantojot ārštata komunikācijas aģentūru piedāvātās iespējas.

Brauciens tika finansēts, pamatojoties uz 2016. gada 25. aprīlī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2016/123 starp Meditec un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

"Ārsta Birojs" integrēts ar pacientu portālu eVeselībasPunkts!
Lai sinhronizāciju ar pacientu portālu eVeselībasPunkts "Ārsta Birojs" lietotājiem padarītu ērtāku, "Ārsta Birojs" 5.3. versija piedāvā jaunas vizuāli un funkcionāli uzlabotas formas: Darba laiku ģenerēšana un darba laiku šabloni – atjaunota forma, kas nodrošina iespēju veikt atzīmi, lai speciālista darba laiks tiktu attēlots arī pacientu portālā eVeselībasPunkts; Kalendāra pieraksts – vizuāli atjaunota kalendāra pieraksta forma, ar mērķi padarīt to pārskatāmāku; Ārējie pieraksti – jauna forma, kas nodrošina iespēju atsevišķi apskatīt no portāla eVeselībasPunkts veiktos pierakstus; Uzdevumu rinda – jauna forma, kas paredzēta "Ārsta Biroja" un pacientu portāla eVeselībasPunkts sinhronizācijas statusa apskatīšanai, piemēram, vai ģenerētais darba laiks ir veiksmīgi nosūtīts un pacientu portālu eVeselībasPunkts. Kā vēl viens būtisks jauninājums, ko piedāvā 5.3. versija, ir izmaiņas OVP (Obligātās veselības pārbaude) formā, kuru arī ir skārušas vizuālas un funkcionālas izmaiņas. Svarīgākās izmaiņas no tām: OVP izdruka; ievadot darbus īpašos apstākļos un veselībai kaitīgos vides faktorus, automātiski tiek ģenerēts vajadzīgais saraksts ar specialitātēm un ārstiem vai izmeklējumiem. Lai iepazītos ar visiem 5.3. sērijas veiktajiem uzlabojumiem/jauninājumiem, jautājiet savam klientu attiecību vadītājam! Šobrīd turpinām aktīvi strādāt pie tā, lai nākamā "Ārsta Birojs” versija, varētu nodrošināt izmaiņas sakarā ar grozījumiem Iedzīvotāju reģistra likumā, kas paredz, ka no 2017.gada 1.jūlija personas koda vietā tiks piešķirts identifikācijas numurs. Kā arī, lai tiktu nodrošināta integrācija ar rindu sistēmu. Uzzini vairāk par pacientu portālu eVeselībasPunkts šeit.
„Ārsta Birojs” kļuvis funkcionāli bagātāks
Lai darbu ar sistēmu „Ārsta Birojs” tās lietotājiem padarītu vieglāku un patīkamāku, esam izstrādājuši jaunu „Ārsta Biroja” versiju 5.2.

Daži no aktuālākajiem ieviestajiem jauninājumiem/uzlabojumiem: realizēta e-Recepte un tās datu apmaiņa ar e-Veselību; realizēta e-DNL un tās datu apmaiņa ar e-Veselību; izveidota iespēja pacienta datus iegūt tiešsaistē no e-Veselības; pilnveidota Web-Booking funkcija; veikti būtiski papildinājumi sadaļā - Darba laiku definēšana.

Uzlabojumi ir veikti arī atskaišu, nosūtījumu, kases, stacionārās kartes u.c. sistēmas „Ārsta Birojs” moduļos.

„Ārsta Biroja” versijas 5.2. izmaiņu saraksts ir pieejams arī mūsu mājas lapā www.arstabirojs.lv.

Latvijas un Polijas biznesa forums Varšavā
Š.g. 26.janvārī Polijas galvaspilsētā, Varšavā notika Latvijas un Polijas biznesa forums, kura ietvaros tika iepazīstināts ar loģistikas un IT industrijas nozares tendencēm un biznesa iespējām Latvijā. Biznesa forumu, savas vizītes Polijā ietvaros, atklāja Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Biznesa forumā Latviju pārstāvēja arī uzņēmums Meditec un tā pārstāvji Mārtiņš Sils un Sergejs Skusovs, prezentējot e-veselības projektu nozīmīgumu un Meditec izstrādātos IT risinājumus e-veselības projektu attīstīšanai.

Brauciens no 25.-27.janvārim uz Latvijas – Polijas biznesa forumu tika finansēts, pamatojoties uz 2016. gada 25. aprīlī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2016/123 starp Meditec un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

"Ārsta Birojs" gatavs pieslēgties E-veselība sistēmai!
Nacionālais veselības dienests sniedzis oficiālu atzinumu par Meditec informācijas sistēmas "Ārsta Birojs" atbilstību datu apmaiņā ar E-veselības informācijas sistēmas testa vidēm, nodrošinot parasto un īpašo recepšu izrakstīšanu un darbnespējas lapas aprites funkcionalitāti.

Nacionālais veselības dienests 2014.gada 13.maijā noslēdza līgumu ar SIA Meditec „Par vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas testa vides lietošanu”.

Līguma ietvaros Meditec un Dienests pārbaudīja datu apmaiņas darbību starp Meditec informācijas sistēmas "Ārsta Birojs" un Dienesta Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas jeb E-veselības sistēmas testa vidēm, kā rezultātā, Dienests secinājis, ka Meditec veselības aprūpes informācijas sistēma nodrošina sekmīgu datu apmaiņu ar Dienesta E-veselības sistēmas testa vidēm.